Krepšelis tuščias
Visi mes įpratę matyti gražiais rožių žiedais nuklotus prekystalius turguose ir parduotuvėse. Iš tokių žiedų darome įvairiausias puokštes. Tačiau rožės, auginamos sode, niekada nebus tokios. Žiedai puokštėms auginami šiltnamio sąlygomis ir pagal tam tikras technologijas. Tačiau kartais tokių veislių auginti sode neverta. Būna rožių veislių, skirtų tik šiltanamiams. Tai labai svarbu prisiminti perkant rožę, kai nėra jokios informacijos, o pardavėjas nenori arba negali sakyti tiesos.
Kiekviena rožė turi savo veislės pavadinimą. Veislės skiriasi viena nuo kitos ne tik žiedo išvaizda, bet ir daugybe kitų savybių, kurios išryškėja augimo metu. Kiekviena išvesta nauja veislė registruojama, patentuojama. Kataloguose šalia veislės pavadinimo būna pateikta selekcininko, kuris ją išvedė, pavardė bei išvedimo metai.
Populiariausi selekcininkai ir rožininkystės firmos:
- KORDES‘SOHNE – Vokietija
- D.AUSTIN – Anglija
- TANTAU – Vokietija
- POULSEN – Danija
- G.S&P – JAV
- MEILLAND – Prancūzija
Nesvarbu kur padauginta ir iš kokios šalies atvežta, veislė visada bus ta pati. Svarbu tik daugintojo ir pardavėjo sąžiningumas. Dažniausiai parduodamos rožės būna padaugintos skiepijimu. Imama laukinio erškėčio šaknis su kakleliu (vadinamasis poskiepis), į kurį įskiepijama tam tikros veislės kultūrinės rožė (vadinamas įskiepis). Nuo poskiepio savybių taip pat labai priklauso pačios rožės augimas. Svarbu, kad poskiepis tiktų rožės auginimui sode mūsų klimato sąlygomis.
Kitas dauginimo būdas – įšaknyjimas. Tai labai nesudėtingas būdas, juo paprasta dauginti daugelį augalų. Tačiau rožes taip dauginti ne visada įmanoma. Kai kurios rožių veislės įsišaknyja ir gerai auga, o kai kurios – negali pakęsti šalčio ir žūva.
Turbūt viena pagrindinių rožių savybių – jos žiedo spalva. Spalvų ir atspavių šiuo metu yra tikrai didelė įvairovė, tačiau nei visiškai juodų, nei visiškai mėlynų žiedų natūralioje gamtoje nerasime. Šias spalvas gėlininkai gali suteikti tik dirbtinėmis cheminėmis priemonėmis.