Kanapinė Šiurkštuolė (Trachycarpus fortunei) 60CM palmė

Kaina: Original price was: 39.00€.Current price is: 19.99€.

Trachycarpus fortunei  – šalčiui atspari žiemojanti palmė, kanapinė Šiurkštuolė, lauko ir kambarinis egzotinis augalas iš Arecaceae šeimos. 

Ši palmė nėra paprasta palmė! Ji atlaiko žiemos minusines temperatūras, todėl gali augti net lauke. Trachycarpus fortunei kilęs iš Kinijos, Japonijos, Indijos ir Mianmaro, kur auginama jau tūkstančius metų.  Gamtoje šios palmės užauga iki 10 – 15 metrų aukščio. Parduodamas Trachycarpus yra kuklesnio dydžio, kuris tinka svetainei, kambariui. Kambary užauga iki 3-4 metrų, oranžerijoje ar lauke – iki 4-5 metrų.

Trachycarpus labai daili ir puošni palmė. Lapai taisyklingi, kompaktiški, vėduoklės formos, kieti ir tvirti. Kamienas gausiai padengtas pluoštine medžiaga, plaušu, tarsi veltiniu. Tai apsaugo palmės kamieną nuo šalčio ir sniego. Žiemą ištveria iki -17 °C (uždengta). Palmė  mėgstama dėl savo nereiklumo ir itin paprastos priežiūros. Vasarą puikiai auga lauke vazone, žiemą galima įnešti į šiltesnę patalpą žiemojimui.

Trachikarpas atsparus sausam kambarių orui. Tuo pačiu jį valo ir gaivina. Gražiau auga šviesioje saulėtoje vietoje. Labai atsparus ligoms ir kenkėjams.  Žemė turi būti vidutiniškai drėgna, nemėgsta stovinčio vandens, reikalingas geras drenažas ir vandens nutekėjimas. Tręšti pakanka 1 kartą per mėnesį.

Augalo aukštis (foto) apie 60-80cm. Parduodama 3l vazone.