Rožių ligos

Labai svarbu gerai prižiūrėti rožes ir jas apsaugoti. Tačiau kartais to nepakanka, nors gerai prižiūrimos jos atsparesnės už apleistas. Aptikus kokios nors problemos požymių, būtina juos įvertinti ir nustatyti priežastį. Ne visada tai gali būti liga. Kartais augalui padaro įtaką oro sąlygos, maisto medžiagų stygius ar perteklius. Pavasarį paprastai rožes apninka kenkėjai, o vasarą ir rudenį užpuola ligos. Kenkėjų ir ligų yra gana daug, tačiau pakanka žinoti tik pagrindines, dažniausiai pasitaikančias.

Rožių ligos

Tikroji miltligė.

Ant lapų ir pumpurų atsiranda balti „miltai“, lapai susisuka nukrinta. Tai grybinė liga, dažniausiai pasirodanti vasarą. Jai atsirasti susidaro sąlygos, kai dideli dienos ir nakties temperatūrų svyravimai, blogas maitinimas, šviesos stoka, dirva pertrešta azotu, per tankiai susodinti arba neišretinti krūmai. Atsiradus pirmiesiems ligos požymiams, išskinti pažeistus ūglius ir lapus. Gerą poveikį daro purškimas, kas 3-5 dienos šviežiu karvės pienu, skalbimo miltelių skiediniu, atskiestomis pamuilėmis, silpnu cukraus tirpalu. Aišku, geriausiai veikia fungicidai, kurių galima įsigyti augalų apsaugos priemonėmis prekiaujančiose parduotuvėse.

Rožių ligos

Rūdligė.

Ant apatinės lapų pusės atsiranda ryškiai oranžiniai trupinėliai, o ant viršutinės pusės – gelsvi taškai.Rudeniop lapai nukrinta.Ligos atsiradimą skatina kalio trūkumas dirvoje ir drėgna, vėsi vasara. Būtina šalinti ir deginti labai ligotus krūmus, atskiras jo šakas, lapus. Tinkamai tręšti. Purkšti fungicidais.

Rožių ligos

Raudonjuodis dėmėtumas

Ant lapų viršaus atsiranda juodos dėmės. Lapai gelsta ir krinta. Grybinė liga, kuri atsiranda, kai trūksta maisto medžiagų, yra labai drėgna ir blogai vėdinama. Būtinai reikia rinkti ir naikinti nukritusius lapus. Purškiama fungicidais.

Rožių ligos

Voratinklinės erkės

Tai labai smulkūs voragyviai, čiulpiantys augalo sultis. Ant lapų apatinės pusės matomi balti taškeliai ir plonas voratinklis. Pažeisti lapai krinta, rožė skursta, nežydi. Kenkėjai ypač dauginasi, kai labai šiltas casino online lt ir sausas oras. Būtina, kad rožės gerai vėdintųsi, joms šiltu oru pakaktų drėgmės. Apniktus krūmus purkšti akaricidais.

Rožių ligos

Amarai

Smulkūs, gležni vabzdžiai, kolonijomis gyvenantys ant jaunų ūglių bei lapų ir mintantys jų sultimis. Amarams veistis palankus šiltas ir sausas oras. Purkšti populiariais insekticidais.

Rožių ligos

Ūgliniai pjūkleliai

Patelės deda kiaušinėlius ant jaunų ūglių viršūnių. Išsiritusios lervutės pragraužia ūglio viduje žemyn 3-4 cm taką. Ūgliai vysta, nežydi, džiūsta. Pažeistus ūglius nukarpyti ir sudeginti. Pjūklelio skraidymo metu rožes purškti insekticidais.

 
X