Sedula MILKY WAY

Kaina: 35.00

MILKY WAY (paukščių takas) – viena vertingiausių veislių tiek dėl žiedų, tiek ir dėl vaisių gausos. Vaisių kokybė ir skonis – puikūs. Kai kurie šaltiniai teigia, kad Milky Way atspari temperatūroms žemiau -30C. Laja plati ir tanki, iki 2-3 m aukščio ir net 3-4 m pločio.

Japoninės sedulos kininis porūšis, kitaip KININĖ SEDULA – Cornus kousa chinensis – jaunas augalas vazos (vėliau apvalios) vainiko formos. Kininė sedula skiriasi nuo japoninės tuo, kad žiedai, vaisiai ir lapai truputį stambesni. Tai nedidelis, atsparus, lėtai augantis medelis arba didelis krūmas. Užauga iki 4-6 metrų aukščio (Rytų Lietuvoje perpus tiek). Ovalios formos lapai pavasarį būna tamsiai žali, o rudenį – ryškiai oranžiniai/ raudoni/ violetiniai. Uogos ryškiai rožinės/ raudonos, nedidelės, bet valgomos, jas labai mėgsta paukščiai.

Dirvožemiui nereikli, gali augti net ir sunkiose molio dirvose, nemėgsta tik labai kalkėtų ir visiškai nederlingų dirvų.

Turbūt kiekvienas sodininkas yra girdėjęs apie sedulas. Nuo seno žinomi sedulų krūmai spalvotomis šakelėmis, kartais ir margais lapais, buvo plačiai sodinami drėgnose vietose.

C5 vazone.